background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Artykuły

Zmarł Pan Ryszard Walendziński!

W dniu 30 grudnia 2018 roku zmarł po ciężkiej chorobie nasz wieloletni woźny, Pan Ryszard Walendziński. W naszej szkole Pan Ryszard przepracował 15 lat - od 2 stycznia 2003 roku. Pan Ryszard był przysłowiową złotą rączką. Z zawodu był górnikiem. Pracował na kopalniach Górnego Śląska i Zagłębia Ruhry. Nie wiadomo tak właściwie czego Pan Ryszard nie umiał... Był muzykiem akordeonistą, operatorem dźwięku, ślusarzem, elektrykiem, spawaczem, ogrodnikiem, mechanikiem, pilarzem, budowlańcem, zarządcą terenów zielonych, renowatorem mieszkań i innych pomieszczeń. Z pewnością nie wyczerpuje to jego zdolności i umiejętności. Był mężem długoletniej sekretarz szkoły Pani Janiny Waleńdzińskiej, ojcem Agaty, Jacka i Dawida. Kochał bezgranicznie swoje wnuki i wnuczki. Wiemy, że świetnie gotował. Nauczyciele i pracownicy szkoły znają go jako doradcę - fachowca w każdej sprawie praktycznej. Remontował sprzęty, służył radą i pomocą. Naprawiał drobne i wielkie rzeczy w szkole. Miał charakter i nie wzdragał się czynić z niego użytek. Już od dawna mógł korzystać z zasłużonej emerytury. Ale on - „Nie”! Mówił, że nie wie co z nim byłoby, gdyby nie praca. Gdyby społeczność pracowników szkoły miała go jakoś jednym słowem określić, to tylko jednym – PRACOWITOŚĆ. I takim go zapamiętamy – dobry, pracowity, ofiarny oraz niezwykle wrażliwy i bystry człowiek. Dziękujemy Panie Ryszardzie, dziękujemy stokrotnie za Pańską ofiarność, pracowitość, humor, dobre serce i gotowość do pomocy.

CZEŚĆ PAMIĘCI Pana Ryszarda Walendzińskiego!

Dyrektor,

pracownicy

i uczniowie

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem

Msza pogrzebowa Pana Ryszarda będzie miała miejsce w czwartek, 3 stycznia o godz. 12.00.

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.