background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Artykuły

Lekcja chemii na Wydziale Chemii

chemicyW piątek 4 stycznia grupa uczniów z klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego, realizująca chemię w zakresie rozszerzonym uczestniczyła w lekcji chemii poza szkołą. Młodzież miała okazję pojechać na Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają pracownie na wydziale, w jakich warunkach pracują studenci i pracownicy naukowi.

            Uczniowie poznali podstawowe wyposażenie tzn. szkło i sprzęt laboratoryjny. Samodzielnie montowali aparaturę chemiczną m. in. zestaw do destylacji oraz własnoręcznie przeprowadzili destylację mieszaniny. Oprócz tego poznali główne zasosowanie procesu destylacji we współczesnym świecie oraz zobaczyli, jak przeprowadza się destylację alkoholu.

            Była to dla nich na pewno inna, ale też ciekawa lekcja chemii, dzięki której łatwiej będzie im odnaleźć się na zajęciach laboratoryjnych odbywających się na różnych kierunkach studiów.

A.S.

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.