background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Artykuły

34 Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

OWE 19 stycznia 1928 roku  utworzono LOP - Ligę Ochrony Przyrody -  najstarszą ogólnopolską organizację, której celem jest kształtowanie właściwych postaw człowieka względem przyrody i środowiska naturalnego. W drugim tygodniu stycznia, aby przypomnieć tę ważną datę, odbywa się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej  w wielu placówkach ponadgimnazjalnych.

Wśród naszych uczniów 42 osoby zdecydowały się na sprawdzenie swoich wiadomości ekologicznych.  Wiedza z tego zakresu jest uzyskiwana i gromadzona od szkoły podstawowej poprzez gimnazjum, jak i codzienne doświadczenia oraz informacje medialne. Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę, że problemy otaczającego środowiska lokalnego wpływają na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Wynika z tego, że wiedza ta jest istotna dla myślących i odpowiedzialnych osób.

Najlepsze wyniki w klasach licealnych uzyskały:  Mariola Kwas z klasy 1a, Karolina Wiechcińska z 2a i Julia Sowińska z 3a. Wśród młodzieży z technikum najwyższe wyniki osiągnęli  uczniowie 1 t- Błażej Krasucki i Kacper Mrocheń.  Najlepsi podejmą dalsze zmagania w czasie etapu wojewódzkiego w Nysie.

Partnerem strategicznym OWE jest Toyota- lider technologii hybrydowej.  W czasie etapu ogólnopolskiego,  już po raz IX, zaprasza finalistów do sprawdzenia swojej wiedzy o ekologii i technologii hybrydowej. Nagrodą dla laureatów finału ogólnopolskiego jest tygodniowa wycieczka w południowe regiony Europy.

                                                                                                                                Mirosława Kądziołka

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.