Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 - 5 lutego 2019r.

3                W tym roku w trakcie zimowych ferii obchodzimy jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten został ustanowiony w roku 2004 z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Celem DBI jest uświadomienie dzieci i młodzieży o niebezpieczeństwie w trakcie korzystania z zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.
              5 lutego, po raz 15 obchodzić będziemy DBI – pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem!” Z tej okazji uczniowie I i II klasy Technikum Informatycznego przygotowali plakaty oraz kody QR rozwieszone po całej szkole. Kody QR zawierają m.in. porady, zasady bezpiecznego użytkowania komputera czy korzystania z zasobów dostępnych w Internecie. Akcja trwać będzie jeszcze tydzień po feriach aby uczniowie mieli czas na rozkodowanie wszystkich kodów QR.

Więcej na stronie internetowej akcji - >>> przejdź do strony <<<

plakata2