background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Artykuły

Akademicki Dzień Kultury Gier na Uniwersytecie Opolskim

dzie kultury gier18 stycznia na naszym Opolskim Uniwersytecie odbyły się warsztaty dla miłośników  gier komputerowych. Chętni mogli spotkać się i usłyszeć wykład game designera pracującego w firmie Techland oraz dowiedzieć się na czym ten zawód polega. W tych zajęciach wzięła też udział klasa 2T z naszej szkoły. Cała impreza odbyła się w Sali Błękitnej na wydziale Game Studies.

Pracownik Techlandu w dość przystępny sposób przedstawił na czym polega tworzenie gier i kto ma szansę zdobyć taki zawód. Podsumowanie jest jedno: nie trzeba mieć ogromnych umiejętności nawet w zakresie programowania, liczy się współpraca i pomysłowość w rozwiązywaniu problemów. Każdy z obecnych mógł też zadawać pytania i dopytać prelegenta o interesujące szczegóły. Na tym spotkanie się jednak nie skończyło. Kolejny gość, wykładowca Game Studies przedstawił motywy literackie, które pojawiły się w wielu grach komputerowych. Ten wykład mógł zadowolić również fanów literatury science-fiction lub fantasy. Co więcej, wszystko to poparte było ciekawymi fragmentami z książek i dowcipem mówiącego. Wisienką na torcie okazał się game room, czyli miejsce, gdzie fani gier mogli i pograć i zobaczyć sprzęt do gier z poprzedniej epoki.

       Czy było warto pojechać? Jako kompletna ignorantka, nie znająca się na nowoczesnej technologii stwierdzam, że tak. Bo choć nie gram i nie tworzę gier to dowiedziałam się, co „kręci” wielu i jak ważne jest zaangażowanie w to, co się robi. Dla moich uczniów to był z kolei dzień, gdy mogli sprawdzić jak wiedza teoretyczna zderza się z rzeczywistością.

                                                                                                                          DN.

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.