background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Artykuły

Szkolenie z pierwszej pomocy

DSC 0566Na każdym z nas spoczywa obowiązek udzielania pierwszej pomocy. Umiejetności z tego zakresu mogą być przydatne w różnych sytuacjach. Uczymy się już od najmłodszych lat, jak należy zachować się jeśli zagrożone jest czyjeś zdrowie. Nasi uczniowie również bardzo poważnie i świadomie podchodzą do tego tematu.

Jest już tradycją to, ze podczas ferii zimowych organizowany jest w naszej szkole certyfikowany kurs pierwszej pomocy. Grupa uczniów, wraz z dwoma opiekunami, 29 i 30 stycznia szkoliła się pod okiem doświadczonego instruktora pierwszej pomocy  z Zarządu Okręgowego PCK w Opolu. Były to dwa dni intensywnego przyswajania wiedzy na temat przyczyn, objawów, zasad i sposobów udzielania pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Bardzo ważnym elementem kursu były ćwiczenia praktyczne, w których wszyscy aktywnie uczestniczyli.

Na pewno wiadomości i umiejętności zdobyte podczas szkolenia przydadzą się jeśli poszkodowanemu w domu, w szkole, w wypadku komunikacyjnym czy w pracy będzie potrzebna pomoc przedmedyczna.

W galerii zamieszczamy kilka zdjęć ze szkolenia.

Opiekun SK PCK

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.