background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego *** godziny pracy biblioteki szkolnej

Dzwonki w szkole

1 lekcja: 8:00 - 8:45

2 lekcja: 8:50 - 9:35

3 lekcja: 9:45 - 10:30

4 lekcja: 10:35 - 11:20

5 lekcja: 11:40 - 12:25

6 lekcja: 12:35 - 13:20

7 lekcja: 13:25 - 14:10

8 lekcja: 14:15 - 15:00

Baza dydaktyczna szkoły

          Szkoła i jej otoczenie podlegają ciągłej modernizacji. W ostatnich latach przeprowadzono gruntowny remont szatni (gdzie każdy uczeń ma do dyspozycji zamykaną na klucz szafkę), wymieniono dach, przeprowadzono remont instalacji centralnego ogrzewania, ocieplono i odnowiono elewację budynku, wybudowano kompleks boisk „Orlik 2012” oraz tartanową bieżnię. Aktualnie trwa remont wokół szkoły – budowane są tzw. ciągi piesze, wyremontowany zostanie również szkolny dziedziniec i ogrodzenie.
          Możemy się również poszczycić nowoczesną bazą dydaktyczną – szkoła dysponuje m. in. pięcioma pracowniami komputerowymi (w tym 2 mobilnymi),centrum multimedialne w bibliotece szkolnej,  posiada 7 tablic interaktywnych oraz nowoczesne pomoce naukowe (np. licznik Geigera – Müllera) pozyskane również dzięki udziałowi w projekcie „Partnerzy w nauce”. W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu „e-szkoła”, w ramach którego uzyskaliśmy dwie pracownie mobilne. Prowadzony będzie również elektroniczny dziennik, gdzie rodzice poprzez łącze internetowe w każdej chwili będą mogli sprawdzić oceny i frekwencję swoich dzieci.
           Zwolennicy tradycyjnych metod zdobywania wiedzy znajdą dobrze wyposażoną bibliotekę, w której większość książek to pozycje z zakresu beletrystyki i literatury popularno – naukowej. O prestiżu biblioteki świadczy fakt, że z jej zasobów korzysta do dziś wielu absolwentów – obecnie studentów różnych uczelni. Tym, którzy nie lubią książek też polecamy wizytę w bibliotece – można tu w czasie przerwy, czy też po lekcjach skorzystać z dostępu do Internetu.

Historia szkoły

         Uchwałą Rady Powiatu z dnia 29 lutego 2012 r. powołany został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem z siedzibą w obecnym budynku Liceum Ogólnokształcącego. Zespół rozpoczął działalność od 1 września 2012 r.  
         Nowy zespół jest połączeniem dotychczasowych dwóch szkół ponadgimnazjalnych z Zawadzkiego – Liceum im. Mieszka I i Zespołu Szkół Zawodowych. Połączenie było wymuszone zmniejszającą się liczbą młodzieży. Wystąpiła sytuacjia, która dotyczy całej Polski, a nie tylko Zawadzkiego! Należoło się do niej dostosować. Zainteresowana młodzież i jej rodzice mogą być pewni, że my, uczący w nowej szkole, dołożymy wszelkich starań, aby zachować dotychczasowe dobre tradycje obu połączonych szkół. Bo po prostu leży to w interesie naszego miasta i jego mieszkańców. Jesteśmy tego świadomi. Do pracy w nowym zespole przystąpiliśmy z najwyższą koncentracją i troską o dobro powierzonej nam młodzieży. Będzie to gwarancją utrzymania poziomu edukacji we wszystkich szkołach nowego zespołu na co najmniej dotychczasowym poziomie. Jak każda głęboka zmiana tak i ta, stać się może też szansą na podniesienie tego poziomu. Rękojmią tego niech będzie nasza determinacja i lata tradycji obu łączonych szkół.

Dyrektorzy i nauczyciele LO i ZSZ

Samorząd uczniowski

          W skład Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem wchodzą wszyscy przewodniczący poszczególnych oddziałów. Spośród przewodniczących corocznie wybierany jest Przewodniczący oraz jego zastępca. Na rok szkolny 2017/2018 są nimi:

Przewodniczący: Aneta Baingo

Zastępca: Agata Borek

 

Poniżej przedstawiamy podstawową dokumentację Samorządu oraz harmonogram planowanych do realizacji działań w roku szkolnym 2017/2018.

1. HARMONOGRAM PRACY

2. HARMONOGRAM REALIZACJI GAZETEK SZKOLNYCH

3. HARMONOGRAM PIECZENIA CIAST

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.