Aktualności
background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Zachęcamy do przeczytania wakacyjnego numeru "My o Nas"

Wakacje - odpoczynek i wolny czas. A może by tak poświęcić go na lekturę wakacyjnego numeru "My o Nas"? To już ostatni numer przygotowany przez "stary", dobrze Wam znany zespół redakcyjny. Znajdziecie  w nim relację z dwóch wycieczek (jednej klasowej, a drugiej odbytej w ramach projektu "Wiem więcej - mogę więcej"), wywiad z przewodniczącym Zespołu Konsultacyjno - Doradczego Młodzieży działającego przy Burmistrzu Zawadzkiego, zachętę do aktywnego spędzania wakacji oraz ciekawy artykuł o ludziach "uczulonych" na pogodę. A ponieważ wakacje obfitują w mnóstwo wolnego czasu to zachęcamy, żeby przeznaczyć go również na ciekawą książkę lub dobry film. Całość znajdziecie pod linkiem: https://1drv.ms/b/s!AkjqTs6IJ2whlzrMJ9gxYSUQsDIL . Gorąco polecamy!

Redakcja

Terminy egzaminów poprawkowych

Początek egzaminu godzina 8.00


27.08.2018 (Poniedziałek):
Matematyka

28.08.2018 (Wtorek):
J. niemiecki           
Geografia

Organizacja zakończenia roku szkolnego

            Informujemy, że uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w sali gimnastycznej o godzinie 9:15, po której uczniowie udadzą się do klas na spotkania z wychowawcami.

Uroczystość będzie poprzedzona mszą świętą w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 8:00.

Wolne miejsca w oddziałach na rok szkolny 2018/2019

          Uczniowie szkół gimnazjalnych!!!

Informujemy, że wciąż trwa rekrutacja do naszej szkoły. Są jeszcze wolne miejsca w oddziałach Liceum Ogólnokształcącego, Technikum oraz Branżowej Szkole I stopnia. Uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy od nowego roku szkolnego chcą kontynuować naukę w naszej szkole zobowiązani są do złożenia wniosku, który należy samodzielnie wygenerować w systemie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. W razie problemów z dostępem do systemu prosimy o kontakt z sekretariatem naszej szkoły pod numerem telefonu 774616430 - pomożemy w prawidłowym przygotowaniu i złożeniu wniosku.

Przypominamy, że konto w systemie rekrutacji należy bezwzględnie założyć do 22.06.2018r. Jesli uczeń nie założy konta lub nie zgłosi sie do wybranej przez siebie szkoły, nie będzie brany pod uwagę w procesie rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Pożegnanie Pani Profesor Ireny Kocowskiej

kocowska        W dniu 6 czerwca zakończyła się ziemska droga zasłużonej dla naszej szkoły nauczycielki. Zmarła wieloletnia anglistka, Pani Profesor Irena Kocowska. Pracowała u nas etatowo przez 21 lat (1969-1990). Kolejne 9 lat (do roku 1999) przepracowała w niepełnym wymiarze, już jako nauczyciel emeryt. Ale Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I nie było jej jedynym miejscem pracy nauczycielskiej. W latach 1961 – 1966 nauczała w szkole podstawowej. Natomiast w okresie od roku 1966 do 1969 uczyła języka angielskiego w naszym  technikum hutniczym.
        Pani Irena przeżyła nieomal 87 lat. Urodziła się na polskim już Śląsku, w Tarnowskich Górach. Tam także, w  Gimnazjum Żeńskim, zdała egzamin dojrzałości w roku 1950. W latach 1950 – 1953 studiowała germanistykę we Wrocławiu. Po studiach, przez rok pozostała w stolicy Dolnego Śląska. Do Zawadzkiego przybyła z mężem w roku 1954. W trakcie pracy w liceum ukończyła Studium Przedmiotowo – Metodyczne w Piotrkowie Trybunalskim (1978) na kierunku filologia angielska. Uczestniczyła także w kursie anglistycznym dla nauczycieli w Wielkiej Brytanii zorganizowanym przez British Council (1978). Pani Profesor, oprócz wypełniania codziennych obowiązków dydaktycznych, opiekowała się szkolnym kołem PCK. Za wieloletnią pracę pedagogiczną odznaczona została Honorową Odznaką „Zasłużonemu Opolszczyźnie”, Medalem „40 – lecia PRL”, Odznaką „Zasłużony Opiekun PCK”, Odznaką Honorową PCK IV stopnia i Złotym Krzyżem Zasługi. Wyróżniono również Panią Irenę Kocowską nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania. Życie jej przypadło na czasy burzliwe – II Rzeczpospolita, wojna światowa, PRL, przemiany po roku 1989. W wielkich latach 1980-1981 Pani Irena wstąpiła do NSZZ „Solidarność”.   
        Lata 1961-1999 to czasy, gdy niemal dwa pokolenia zawadczańskiej młodzieży spotkały Panią Irenę na swojej drodze. W tej drobnej postaci zamieszkiwał duch bystry i dzielny, a jednocześnie niezwykle skromny. Głos miała cichy, ale wyraźny. Za katedrą zachowywała spokój i uczciwość.  Wychowała wspaniałych synów. Ukochała swoje wnuki, które często wspomniała i na których odwiedziny czekała zawsze z niecierpliwością. Ostatnie lata życia spędziła otoczona troskliwą opieką najbliższych. Była to wielka nagroda za pracowitość, oddanie rodzinie i miłość. Żegnamy jedną z postaci, która przez wiele lat współtworzyła dawne Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Zawadzkiem. Niechaj ten krótki tekst będzie symbolem czci, pamięci i podziękowania od społeczności, której oddała 30 lat swego życia. Pogrzeb Pani Ireny Kocowskiej odbędzie się na zawadczańskim cmentarzu w dniu 12 czerwca od godzinie 13.00.


Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem

Zachęcamy do lektury kolejnego numeru "My o Nas"

To już piąty w tym roku szkolnym numer szkolnej gazetki "My o Nas"! Tematem numeru jest oczywiście pożegnanie absolwentów  - proponujemy więc lekturę artykułu dotyczącego "szkolnego baloniarstwa" oraz relację z uroczystości rozdania świadectw ukończenia szkoły. Jak zwykle poświęcamy sporo miejsca wydarzeniom z życia szkoły. Możecie przeczytać, między innymi, jak przebiegał Dzień Otwarty, gdzie na wycieczce była klasa II a oraz grupa uczniów w ramach zajęć Aktywnego Biura Wycieczek. Informujemy również o sukcesach naszych uczniów w konkursach oraz o stypendium, które uzyskała Wiktoria z klasy  I t. Dla bardziej wymagających polecamy artykuł o motywacji (przyda się wszystkim, którzy jeszcze próbują poprawić oceny). Nie zabrakło też recenzji - tym razem Alicja poleca książkę Jojo Moyes.

Całość przeczytacie pod linkiem: https://1drv.ms/b/s!AkjqTs6IJ2whlwO2ZCpfuOkxPC1-

Miłej lektury!

Redakcja

Kolejna lekcja wyjazdowa z WoS-u

            Zwyczajowo już rozszerzona grupa z wiedzy o społeczeństwie udała się do Warszawy na zwiedzanie siedzib centralnych władz Rzeczypospolitej. Były to kolejno: Sejm Rzeczypospolitej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Trybunał Konstytucyjny, Narodowy Bank Polski, obie warszawskie siedziby Prezydenta Rzeczypospolite, oraz Sąd Najwyższy. Przy każdej z nich uczniowie wygłaszali referaty o historii budynku, jego obecnej funkcji i głównych lokatorach. Następnie rozdawali ulotki innym uczestnikom wyjazdu zawierające owe podstawowe informacje. Po przyjeździe do szkoły odbyła się ewaluacja wycieczki oraz powtórzenie materiału, który w najbliższym czasie stanie się przedmiotem specjalnego sprawdzianu. Niestety nie mogliśmy odbyć zwyczajowego spaceru wokół i po gmachu sejmu, który z w ostatnich dniach został zamknięty do zwiedzania dla obywateli z powodów „bezpieczeństwa” (tak nas poinformowała Wszechnica Sejmowa). Szkoda to wielka, że młodzi przedstawiciele „suwerena”, z powodu bieżącej walki politycznej, nie mieli prawa wstępu do siedziby „swojego” parlamentu.

 

w1w4w3w2

             Do grupy przyłączyli się koledzy z innych klas, którzy wraz z wychowawcami udali się na spacer po stolicy pod kierunkiem przewodnika. Ale o tym informuje już osobny materiał na naszym Facebooku.

Wycieczka do Warszawy klas 2a 2t i 3t

                 W pięknych, choć momentami gwałtownych, okolicznościach przyrody, zwiedzaliśmy wczoraj naszą stolicę. Uczniowie klas II T, III T i II A, wspólnie spacerowali alejkami łazienkowskiego parku, przypominali sobie historię  czasów króla Stasia, a następnie wsłuchiwali się w ciekawostki dotyczące najnowszych wydarzeń przedstawianych przez przewodnika. Zmęczeni, ale zadowoleni, postanowiliśmy wrócić tu za rok…

do artykułu

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.