background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Szkolne świętowanie Dnia Edukacji Narodowej

DSC 0042Uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela w ZSP w Zawadzkiem odbył się 16 października 2018 roku. Swoją obecnością zaszczycili go przedstawiciele Starostwa Powiatowego - Panowie Waldemar Gaida i Kazimierz Kubal  - Członkowie Zarządu oraz Pani Ewa Pinkawa Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki. Nie zabrakło też emerytowanych nauczycieli naszej szkoły.

Podczas apelu wręczono nagrody starosty i dyrektora oraz nagrody uczniów – tzw. Nauczycielskie Oskary. Oskary przyznano w kilku kategoriach, a otrzymali je:
Super Nauczyciel - Arkadiusz Baron
Nauczyciel Kosa - Ewa Lenart
Nauczyciel Złote Lusterko - Barbara Dylong
Nauczyciel Żartowniś - Marek Kot
Nauczyciel Mikrofon Roku - Arkadiusz Baron

W czasie apelu mogliśmy również zobaczyć program artystyczny, w którym uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili swój zwykły szkolny dzień. Program wywołał uśmiech na twarzach wszystkich uczestników uroczystości. I choć, jak zaznaczyli uczniowie, zbieżność sytuacji i postaci przedstawionych w skeczu była zupełnie przypadkowa, to niejeden nauczyciel doszukał się samego siebie...

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z apelu w szkolnej galerii.

Dzień Edukacji Narodowej

wishes

Dzień Bezpiecznego Komputera - 12 października

dzie bezp. kompKomputer jaki jest każdy wie. Nie wyobrażamy sobie dzisiejszego świata bez tego nowoczesnego sprzętu. Aby jednak służył nam jak najdłużej powinniśmy o niego, a właściwie o jego zawartość, zadbać. I temu służy ten dzień – propagowaniu bezpieczeństwa w sieci.

Samorząd Uczniowski przygotował na ten dzień krótki quiz ze znajomości podstawowej wiedzy o bezpiecznym komputerze. Chętni w grupie lub indywidualnie uzupełniali pytania i mimo, że każdy z komputerem ma do czynienia, niektóre pytania wymagały zastanowienia.

Wyniki quizu zostaną wkrótce ogłoszone i wtedy okaże się jak to z tą naszą wiedzą jest. A póki co, pilnujmy plików, nie otwierajmy nieznanych maili, używajmy programów antywirusowych i od czasu do czasu odpocznijmy od nowoczesnej technologii.

                                                                                                                  S.U.

Jeszcze jeden balon – „A24 Paulina” odnaleziony!

            Jesienią, na polach więcej widać. Bujności lata odeszły w zapomnienie. W takich oto warunkach, wędrowcy i wędrowczynie mogą dostrzec więcej. I jednej z nich, Pani Karolinie, udało się zauważyć resztki balonika z karteczką A24 Paulina. Jest to balonik naszej Pauliny Sz. Balon dłużej leżał niż leciał, ale co tam - ważne, że go ktoś odnalazł! Dziękujemy Pani Karolinie z pięknego województwa świętokrzyskiego. Kto był, ten wie...

Miejsce lądowania Zagorzyce, gmina Pińczów, woj. świętokrzyskie.

Odległość w linii prostej – 142 kilometry

Odległość w linii drogowej (przez Busko Zdrój) – 176 kilometrów.

To już dwunasty balon w tym roku!

 

Zapraszamy na naszą stronę baloników maturalnych

Dzień Chłopaka w ZSP

chlopakW tym roku Dzień Chłopaka przypada w niedzielę, więc Samorząd Uczniowski postanowił zrobić chłopcom niespodziankę już w piątek. Były życzenia i słodkie przekąski, a także bony zniżkowe do znanej restauracji fast food. Mamy nadzieję, że poczuli się tego dnia wyjątkowo i wiedzą, że są dla nas ważni.

              Z okazji Dnia Chłopaka wszystkim chłopakom i mężczyznom mężnego stawiania czoła wszelkim przeciwnościom losu, spełniania marzeń oraz wiatru w żagle

                                                                                                            życzy Samorząd Uczniowski

Ginący świat rzemiosła

rzemiosoW Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyło się spotkanie związane z ginącymi zawodami, hobby, rzemiosłem i historią, czyli innymi słowy „Pasja, kultura, tradycja – przyszłość”. Organizatorzy zaprosili młodzież ponadgimnazjalną, w tym i naszą (2A i 2T), do wysłuchania kilku historii i poznania ludzi, którzy ze swojej pasji uczynili sposób na życie. Był więc pan Jacek Ferdynus, szewc ze Strzelec Opolskich, który opowiadał o swojej pracy, powoli odchodzącej w zapomnienie. Była też Karolina Janiak, 18-letnia przewodniczka po Zamku w Niemodlinie, która mimo młodego wieku oprowadza turystów po tym miejscu i posiada niebywałą wiedzę na ten temat. Można też było wysłuchać prawdziwych rzemieślników – Kasię Dolak, projektantkę lalek-kukiełek i Radosława Danowskiego – tworzącego cuda z drewna. Ostatnią osobą zaproszoną na spotkanie był ubiegłoroczny zwycięzca programu „Mam talent” Lukas Gogol – akordeonista i muzyk. Wszyscy oni pokazywali jak ważna jest ta iskra, która zmienia nasze życie. Często przypadek decyduje o tym, że jesteśmy tym, kim jesteśmy. Bo warto w życiu kierować się pasją, spełniać marzenia. Kto wie gdzie one nas doprowadzą, a przecież tylko to w życiu ma sens, co robimy z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem.

                                                                                                                                DN.

Spotkanie autorskie

   mirowski                   Fraszka – z  włoskiego -  ‘’frasca’’ czyli gałązka - to drobny utwór liryczny o różnorodnej tematyce , często żartobliwej i swobodnej .  W skondensowanej , jednocześnie lapidarnej formie jej autor zamyka swoją obserwację świata i ludzi.

                Na jednej z lekcji języka polskiego uczniowie klas II a  i III a –grupy z rozszerzonym językiem polskim  spotkały się  z Panem Józefem Mirowskim , który zaprezentował  fragmenty swojego dorobku fraszkopisarskiego . Jak mówił autor – dwa dotychczas wydane tomiki fraszek , to efekt  wieloletniej pracy.

                Fraszki Pana Mirowskiego to liryczne drobiazgi w formie rymowanych dystychów , które przypominają często aforyzmy i sentencje ,  w większości zaprawione humorem . Ich autor jawi się jako bystry obserwator  rzeczywistości .  Słuchacze mieli  więc okazję przekonać się , że fraszka – gatunek z zamierzchłej epoki – może mieć treść bardzo współczesną .

Bardzo dobra zdawalność matur i egzaminów zawodowych!

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła 11 września wyniki matur poprawkowych. Możemy już zatem podsumować jak wypadły matury i egzaminy zawodowe w naszej szkole. Okazuje się, że w tym roku możemy się pochwalić świetnymi wynikami jeżeli chodzi o zdawalność zarówno egzaminu maturalnego, jak i zawodowego. Rezultaty naszych uczniów są zdecydowanie wyższe niż średnia w województwie opolskim. Zdawalność egzaminu maturalnego naszych licealistów jest o ponad 7 punktów procentowych wyższa niż w województwie, a w przypadku uczniów technikum o ponad 10 punktów procentowych! Bardzo dobrze wypadły też egzaminy zawodowe - z egzaminu E12 (Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych) zdawalnośc uczniów naszego technikum była wyższa niż w woj. opolskiem o 7 punktów procentowych, a z egzaminu E13 (Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami) o 10 punktów procentowych.

Gratulujemy zatem uczniom, którzy osiągnęli tak dobry wynik i  nauczycielom, którzy starali się jak najlepiej przygotować swoich podopiecznych. Po raz kolejny okazuje się, że w małej szkole też można się dobrze przygotować do matury i egzaminów zawodowych. 

zdawalnosc

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.