background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Artykuły

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Decyzja o przystąpieniu do ogólnopolskiego strajku nauczycieli była dla nas niezwykle trudna. Podjęliśmy ją z pełną świadomością powagi sytuacji, rozumiejąc, że dotyka ona bezpośrednio Nas wszystkich: uczniów, rodziców, nauczycieli – całego systemu oświaty w tym i naszej wspólnoty ZSP w Zawadzkiem. Nie mogliśmy jednak stać z boku. Jest nam bardzo przykro, że nauczycielski głos niepokoju o polską edukację i sprzeciw wobec jej degradacji, także ekonomicznej, musiał przybrać taką formę.

Liczyliśmy na to, że nasz głos zostanie wysłuchany, a sprawa znajdzie szybkie rozwiązanie. Niestety tak się dotychczas nie stało.

Drodzy Uczniowie! Jesteśmy gotowi w każdej chwili do podjęcia naszych obowiązków. Nie mamy jednak wpływu na podejmowane u góry decyzje.

Nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem

Komunikat dla maturzystów

W środę (17.04.2019r.) o godzinie 12.00 zapraszam uczniów klasy 3 liceum i 4 technikum ZSP w Zawadzkiem na spotkanie informacyjne w zakresie przebiegu i organizacji egzaminu maturalnego.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem

Zdzisław Żuchowski

Komunikat nr 2

INFORMACJA

DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

w Zawadzkiem

W związku z trwającą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem akcją strajkową od 8 kwietnia 2019 roku informuję, że zajęcia dydaktyczne i projektowe nie odbywają się. Zajęcia opiekuńcze będą realizowane z uczniami, którzy przyjdą do szkoły.

Proszę o śledzenie bieżących komunikatów w mediach jak również na stronie szkoły, szkolnym Facebooku i tablicy ogłoszeń w szkole. Jeżeli akcja zostanie odwołana zajęcia będą odbywać się według planu lekcji o czym niezwłocznie Państwa poinformuję.

Z poważaniem

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

w Zawadzkiem

                                                                                                                                                             Zdzisław Żuchowski

Komunikat nr 1

INFORMACJA

DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

w Zawadzkiem

      Szanowni Państwo Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział w Zawadzkiem zapowiedział akcję protestacyjną w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem  od 8.04.2019 roku.

      Jeżeli akcja protestacyjna przyjmie formę strajku proszę rodziców i prawnych opiekunów dzieci o zapewnienie opieki uczniom w domu. Zajęcia zostaną zawieszone. Uczniowie obecni w szkole będą mieli zapewnione zajęcia opiekuńcze i wychowawcze  w ramach możliwości placówki. Obecnie nie mogę stwierdzić ilu nauczycieli podejmie pracę w poniedziałek 8 kwietnia.

     Bardzo proszę o śledzenie bieżących komunikatów w mediach jak również na stronie szkoły, szkolnym Facebooku i tablicy ogłoszeń w szkole. Jeżeli akcja zostanie odwołana zajęcia będą odbywać się według planu lekcji o czym niezwłocznie Państwa poinformuję.

Z poważaniem

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

w Zawadzkiem

                                                           Zdzisław Żuchowski

Ankieta dla rodziców - prosimy o wypełnienie i odesłanie

ankieta             Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem  otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. Mogą to być: literatura piękna dla młodzieży, multimedia (w tym audiobooki, ekranizacje lektur), lektury szkolne oraz wydawnictwa popularnonaukowe związane z zainteresowaniami uczniów i służące im pomocą w przygotowaniu się do konkursów i olimpiad.

           NPRCz jest programem rządowym, który przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
           W zamian za udzielone wsparcie placówki będą podejmowały działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a podstawowym rezultatem zrealizowanych przedsięwzięć ma być zainteresowanie młodych ludzi czytaniem, które powinno im towarzyszyć w życiu dorosłym.
Zapraszamy do wspólnego tworzenia listy książek, które wzbogacą zasoby naszej biblioteki, poprzez wypełnienie ankiety.

Ankieta dla rodziców dotycząca zakupów książek do projektu
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety dostępnej pod poniższym linkiem.


1. Płeć: Kobieta Mężczyzna
2. Klasa do której uczęszcza Państwa dziecko:…………………
3. Jakie książki proponują Państwo, by zakupić do Biblioteki szkolnej. Proszę podać tytuły, autora.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Dziękujemy za wypełnienie ankiety i odesłanie na adres mailowy szkoły (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

>>> POBIERZ ANKIETĘ W FORIMIE ELEKTRONICZNEJ <<<

1a kwestowała

kwesta PCK 2W poniedziałek 1 kwietnia klasa 1a pojechała do Opola w celu zbiórki pieniędzy na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Po otrzymaniu identyfikatorów, specjalnie oznakowanych puszek oraz pozwoleń na kwestowanie ruszyli na ulice miasta. Mimo chłodnego dnia z entuzjazmem i uśmiechem na twarzy podchodzili do przechodniów, prosząc o udział w zbiórce.

Po około 3 godzinach grupy kwestujące wracały do Zarządu Rejonowego PCK, aby rozliczyć się z zebranych pieniędzy. Uzyskane kwoty zostaną przekazane na dofinansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin oraz na paczki żywnościowe, które będą przygotowywane przez PCK na zbliżające się święta wielkanocne.

Mimo zmęczenia większość uczestników wyraziła chęć udziału w kolejnej zbiórce. Dla większości młodzieży udział w akcji był zupełnie nowym doświadczeniem, ale bardzo pouczającym. Wszystkim za zaangażowanie podczas kwesty dziękuję.

Opiekun SK PCK

Marcel Świerczok w finale

msMarcel Świerczok w finale

Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego Czasach!

Długo trochę czekaliśmy na finał imprezy o randze krajowej z udziałem naszych uczniów w dziedzinie! Co prawda corocznie zaznaczamy swoją obecność na krajowych imprezach historycznych, jak tylko umiemy – np. Kluby Historyczne i wybór Młodzieżowego Laureata Nagrody na Najlepszą Książkę Historyczną Roku! Przypomnę, że w tym roku wybraliśmy dzieło Anny Bikont „Sendlerowa. W ukryciu”. Mimo to pozostawał niedosyt związany z konkursami.

Przed laty spodobał nam się konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim organizowany przez Uniwersytet w Bydgoszczy, uczelnię imienia tegoż wielkiego monarchy. W obecnej, XII edycji ponownie udało się awansować do finału. Wielokrotnie kwalifikowaliśmy się do zawodów okręgowych we Wrocławiu, ale do finału weszliśmy tylko raz, w roku szkolnym 2014/2015. Wówczas dokonał tej sztuki Adrian Smieszkoł.

W tegorocznej edycji konkursu wystawiliśmy bardzo silną drużynę. Wszyscy uczestnicy zawodów szkolnych – Artur Spałek, Antek Kolibaba i Marcel Świerczok (wszyscy z II a) bez problemu przeszli do zawodów okręgowych. Do Wrocławia pojechaliśmy 27 marca tego roku. Zadania konkursowe zaskoczyły nas bardzo wysoką skalą trudności. Nigdy tam nie było łatwo, ale w tym roku, przyznać trzeba, wyobraźnia poprowadziła twórców pytań konkursowych w rejony, które nam do głowy nie przyszły! Na szczęście zaskoczyły wszystkich uczestników w równym stopniu. I w sumie dobrze, bo okazuje się, że w obszarze nawet tak wąskim, jak okres życia jednego monarchy i dwóch pokoleń jego przodków, istnieje spora gama możliwości zadawania pytań.

Najlepiej z naszej trójki napisał Marcel Świerczok – uczeń klasy II liceum i absolwent gimnazjum w Kolonowskiem. Szkoda, że nie powiodło się dwom innym naszym uczniom tak samo. Jest niedosyt, bo jak badaliśmy wyniki, to okazało się, że chłopaki napisali na bardzo zbliżonym poziomie. Najprawdopodobniej o kwalifikacji zdecydowały niewielkie niuanse. Na szczęście nasi konkursowicze są dopiero w II klasie i jeszcze będzie okazja do walki w przyszłym roku. Na ten, 2019 rok, to już wiadomo – na finał jedzie do Bydgoszczy Marcel Świerczok. 10 kwietnia, w następną środę, czeka na niego komisja profesorów, która odpyta 18 finalistów i wyłoni spośród nich najlepszego.

Z kim zmierzy się Marcel można sprawdzić na: https://konkurs.ukw.edu.pl/jednostka/konkurs_kazimierz_wielki/aktualnosci_konkurs/38639/ukw_konkurs_kazimierz_wielki_final

AB

Mechaniczny by Night CHALLENGE SZKÓŁ

mbn             1 kwietnia 2019 roku Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskie organizował już po raz trzeci Mechaniczny by Night CHALLENGE SZKÓŁ. Z naszej szkoły wystartowały dwie drużyny: Liceum Ogólnokształcące "Pykające wodory" pod opieką p. Urszuli Skorek oraz Technikum Informatyczne "Alkaline" pod opieką p. Michała Franczaka. Uczniowie mieli do zrealizowania 7 zadań z dziedziny chemii, fizyki czy matematyki. Emocje i rywalizacja podczas zadań była ogromna, gdyż do wydarzenia zakwalifikowało się 10 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego i śląskiego, a nasza drużyna Alkaline długo utrzymywała miejsce na podium. Ostatecznie CHALLENGE SZKÓŁ ukończyliśmy na 7 i 8 miejscu. Uczniowie mówią, że było to całkiem nowe doświadczenie, a przede wszystkim świetnie się przy tym bawili. Serdecznie gratulujemy zaangażowania i wytrwałości, gdyż całe wydarzenie zakończyło się po 22:00.

W galeriach zamieszczamy kilka zdjęć z wydarzenia. Zapraszamy!

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.